PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 98 038
ocen
6,7 10 1 98038
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Czy wam też nie podobał się koniec filmu, kiedy to "Zośka" waha się przed oddaniem strzału?
Cała ta scena wydała mi się strasznie naciągana i nieprzemyślana.

A to co zrobili z "Alkiem" jest nie do opisania. Zamiast być jednym z głównych bohaterów został
zdetronizowany do jakiegoś tam kolesia z drużyny. Za dużo dziewczyn, za mało "Alka".

ocenił(a) film na 6
Caroline176

Zgadzam się z Wami

ocenił(a) film na 7
Caroline176

Hmmm... a czy to nie było tak że zacięła mu się broń i dlatego nie strzelił?
Ja również myślałem o tym że się zawahał, ale znajomi przedstawili mi właśnie taką możliwość i faktycznie gdy leżeli w rowie "Zośka" został zapytany czemu ma ten "złom".

RaaaD

No to już miałoby większy sens aczkolwiek nie zauważyłam by było to jakoś pokazane w tej scenie żeby można było odnieść takie wrażenie ,a nie inne.

ocenił(a) film na 7
Caroline176

Ja również tego nie zauważyłem i gdyby nie moi znajomi to by mi pewnie nie przyszło do głowy. Jednak jak się nad tym zastanowić ma to sens... Poczekam do premiery dvd, obejrzę jeszcze raz i wtedy dokładnie przyjrzę się tej scenie.

Caroline176

Co gorsze po śmierci Alka nie ma nic absolutnie nic, nikt się tym tak jakby nie przejął, całą uwaga została skupiona na Rudym i załamaniu nerwowym Zośki. Smutne że postanowiono "olać" jednego z głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 7
Caroline176

Racja, to co zrobili ze śmiercią ''Zośki'' jest nie do opisania! Jak można tak zbezcześcić jego śmierć! Jak otwierając do posterunku drzwi dostał kulę w brzuch, a w filmie jakiś romantyczny wątek. A o ''Alku'' to jest przesada! Jego imię w filmie pojawiło się może dwa razy? A muzyka dodana jakby to była komedia dla durnych nastolatek..

ocenił(a) film na 6
Caroline176

Zgadzam się z Tobą co do Alka, weźmy sam opis filmu, Alek, Zośka i Rudy, mało pamiętam ksiażki ale on tez był tam ważną postacią. Moim zdaniem film powinien mieć tytuł "Rudy i Zośka na dobre i na złe" a nie Kamienie na Szaniec. Zamiast filmu reżyser powinien zrobić miniserial składający się z przynajmniej 10 odcinków po 40 minut każdy i rozwinąć wszystko co było do rozwinięcia.
Pozdrawiam Fanów książki nie zadowolonych z filmu.

ocenił(a) film na 8
Caroline176

Zgadzam się. Też mi tego Alka książkowego zabrakło.

RAVVAR

Alka jest tak mało w tym filmie z konkretnego powodu. Żyjący krewni Alka Dawidowskiego zagrozili, że wytoczą proces, jeśli będzie on przedstawiony inaczej niż w książce Aleksandra Kamińskiego. Reżyser się wystraszył i wyciął wszystkie sceny, w których materiał filmowy odbiegał od rzeczywistości. Zostały jakieś mało znaczące scenki. Dowiedziałam się o tym zupełnie przypadkiem, gdy odwiedzałam na Powązkach kwaterę batalionu "Zośka".


ocenił(a) film na 8
goniakier

Dziękuję za informację. :)

Caroline176

"Za dużo dziewczyn, za mało "Alka"."
Parytet :D
Fajnie, że zaznaczyłaś spojler, ale sam tytuł jest spojlerem :P

urbi29

Teraz mogę tylko przeprosić, faktycznie nie pomyślałam przy zakładaniu. Sorka ;)

Caroline176

Nie ma sprawy. Każdemu może się zdarzyć. Szkoda, że nie ma możliwości edycji.

urbi29

Dokładnie, nawet teraz szukałam, ale brak :c

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones