Agnieszka Wagner

7,3
6 850 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Agnieszka Wagner

W mojej świadomości funkcjonuje w podobnym miejscu co Beata Tyszkiewicz. Gdyby kręcono więcej filmów kostiumowych Pani Agnieszka miałaby angaż w każdym z nim. Idealna do roli Izabeli Łęckiej w "Lalce". Zimne piękno, mocne, błękitne spojrzenie, łabędzia szyja (niesamowicie wysmukła jak z klasycystycznych czy wiktoriańskich portretów). Pamiętam jak lata temu zachwycano się biustem Pani Agnieszki po roli w "Ciemnej stronie Wenus" -ktoś napisał, że bardziej spektakularnego niż Kasi Figury. A jednak nie dała się wtłoczyć w rolę seksbomby. Może z powodu naturalnego dystansu , który wytwarza, może dlatego, że nie tak widziała swoją rolę. Grając dość naturalne lub wyniosłe , ale nie mizdrzące się czy wydekoltowane postacie. Jej "arystokratycznosć" i fizyczna doskonałość trzymało na dystans mężczyzn, ale i kobiety dlatego nie stała się bohaterką pism kobiecych czy seriali. W ogóle pozostała poza mainstreamem, choć liczba ról i to w produkcjach popularnych jest znaczna.

I prywata na koniec. Jako młodzik zawaliłem pół nocy w jesienną, zimną niedzielę, żeby zobaczyć Panią Agnieszkę w filmie "Niosą mnie konie" (1996)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones